Cofnij
Rower elektryczny rozwiązaniem na wzrost cen paliw. Ile kosztuje dojazd do pracy rowerem elektrycznym?

Zapewnij sobie sprawny i komfortowy dojazd do pracy. Rower elektryczny to niezawodne rozwiązanie na wzrost cen paliw. Sprawdź jego pozostałe zalety.

Rower elektryczny rozwiązaniem na wzrost cen paliw. Ile kosztuje dojazd do pracy rowerem elektrycznym?

Stale rosnące ceny paliw są zmorą wszystkich kierowców poruszających się pojazdami spalinowymi. Nie dość, że koszty i tak są już wysokie, ich nieustanne podwyżki powodują, że coraz więcej osób przerzuca się na komunikację miejską. Rozwiązanie to wydaje się być dobrym i przemyślanym pomysłem, nie tylko z uwagi na zmniejszenie naszych wydatków, ale również na ograniczenie emisji spalin. Nie mamy jednak gwarancji, że w ten sposób zdołamy uniknąć korków. Jaki więc pojazd nam to umożliwi?

Dlaczego akurat rower elektryczny?

Doskonałą alternatywą dla komunikacji miejskiej oraz jako zastępstwo dwukołowych pojazdów spalinowych są rowery elektryczne. Są dużo bardziej opłacalnym zakupem nie tylko w kwestiach finansowych, ale również z uwagi na dbanie o środowisko naturalne. Rowery są ekologiczne, bowiem nie produkują szkodliwych dla otoczenia substancji. Ich ważną zaletą jest też duża swoboda ruchu. Pojazdy te umożliwiają szybkie i sprawne poruszanie się po ścieżkach rowerowych i chodnikach oraz pozwalają ominąć stojące w korkach samochody. Dzięki temu nie tracimy cennego czasu na czekanie ani też na szukanie wolnych miejsc postojowych

Rower elektryczny – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Jednak rzeczą, przez którą najwięcej osób decyduje się na zakup rowerów elektrycznych, jest możliwość zaoszczędzenia dużych kwot pieniędzy. Zarówno koszt zakupu, jak i eksploatacji roweru jest o wiele niższy względem użytkowania samochodu. Podczas ładowania rowery elektryczne nie zużywają dużej ilości prądu, dzięki czemu nie musimy martwić się znacznymi zmianami w związku z opłatami za energię. Wydatki, z jakimi musimy się liczyć, zależą jednak od konkretnych modeli rowerów, a przede wszystkim od mocy silnika. Zależnie również od stylu jazdy czy warunków atmosferycznych koszty pokonania 100 km rowerem elektrycznym są zróżnicowane. W przypadku modelu o mocy 4-5 kW ceny wynoszą około 2,5-3 zł. W przypadku obecnych cen paliwa oraz przykładowym spalaniu samochodu – przyjmijmy, że będzie to 8 L/100 km – koszt przejechania 100 km trasy wynosi około 65zł.

e-power

Jak bardzo opłacalny jest rower elektryczny?

Koszty ładowania baterii akumulatora są zmienne i zależą od panującej temperatury, rodzaju trasy, jaką mamy do pokonania, siły wspomagania czy też choćby od wagi samego kierującego pojazdem. Nie można zaprzeczyć, że posiadanie roweru elektrycznego jest dużo bardziej wydajnym rozwiązaniem, zwłaszcza w miastach, gdzie codziennie do pokonania możemy mieć nawet 30-40 km. Czas ładowania rowerów trwa od 4 do 8 godzin. Dzięki temu nawet podczas pracy w biurze możemy podłączyć nasz rower, nie martwiąc się o to, że w trakcie drogi powrotnej akumulator się rozładuje. Możliwość ładowania rowerów niemal w każdym miejscu, w którym znajduje się gniazdo elektryczne, również zmniejsza część naszych wydatków. Nie wspominając już o dodatkowych opłatach związanych z utrzymaniem samochodu, takich jak ubezpieczenie, wymiana opon, akumulatora oraz wielu innych elementów, zdecydowanie warto postawić na dojazd do pracy rowerem elektrycznym.