Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Marka
więcej mniej
Strzałka w dół Rozmiar
więcej mniej
Strzałka w dół Kolor
Filtruj

Zbroje rowerowe – bezpieczeństwo i komfort

Zbroja na rower - podobnie jak kask, gogle rowerowe czy ochraniacze - są niezbędną ochroną wszędzie tam, gdzie wykonuje się skoki i bardzo łatwo o upadek. Zbroja ma amortyzować bezpośrednie uderzenia w podłoże, które często jest nierówne, usłane korzeniami, kamieniami i ostatecznie może być bardzo groźne. Współczesne zbroje rowerowe zapewniają bezpieczeństwo i nie krępują ruchów użytkownika.

Jakie powinny być zbroje rowerowe?

Każda przygoda taka jak Trial, Enduro, Downhill czy Freeride powinna kończyć się bez przykrych konsekwencji zdrowotnych, długotrwałej rehabilitacji i bez wykluczenia z jazdy na długi czas. Odpowiednio dopasowane i o najwyższym poziomie bezpieczeństwa zbroje na rower sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o nasze zdrowie i życie, a będziemy mogli spokojnie cieszyć przygodą.

Nowoczesne zbroje rowerowe przypominają nadmuchaną bluzę, która w takich miejscach jak ramiona, obojczyki, łokcie lub klatka piersiowa ma wbudowane wzmocnienia. Mają one za zadanie absorbowanie sił uderzenia. Wzmocnienia te muszą spełniać europejskie normy - można to poznać po tym, czy dana zbroja posiada certyfikat zgodny z normą CE EN 1621. Jeżeli tak, to możemy być spokojni - taka zbroja zagwarantuje nam bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej karkołomnych wyskoków.

Buzer jest rodzajem nakładanego na strój pancerza, który chroni klatkę piersiową oraz plecy. Jest pierwszym progiem ochrony przy uderzeniu i pochłania jego największą energię w taki sposób, aby reszta tej energii nie wyrządziła nam krzywdy. 

Zbroje na rower mają za zadanie zapewniać maksymalny poziom ochrony w obrębie klatki piersiowej, pleców, a także rąk. Jest to niezbędny element wyposażenia przy wyczynowej jeździe rowerem. Zbroje rowerowe powinny nie tylko być solidnym i wytrzymałym ochraniaczem, ale również zapewniać komfort i nie krępować ruchów podczas jej użytkowania. 

Najlepiej wybierać zbroje na rower od sprawdzonych producentów, wykonane z materiałów wysokiej jakości i posiadające wspomniany wyżej certyfikat potwierdzający jej bezpieczeństwo. Takie ubrania powinny także być dopasowane do wymiarów danej osoby, a przy tym zapewniać maksymalną swobodę ruchów. 

Pokaż więcej

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.