Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Producenci
więcej mniej
Filtruj

Gogle rowerowe – ochrona i bezpieczeństwo naszych oczu

Bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze jest najważniejsze. Ważny jest zatem odpowiedni dobór takich akcesoriów, jak kask, ochraniacze oraz gogle. Gogle rowerowe zwykle montowane są do kasku rowerowego typu full face - taki duet zwiększa zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy. 

Po co są gogle rowerowe?

Okulary ochronne na rower chronią rowerzystę przed:

  • piaskiem,
  • błotem,
  • owadami,
  • opadami deszczu,
  • pyłem,
  • kurzem,
  • słońcem. 

Jak dobrać gogle rowerowe? Muszą:

- być skuteczne,

- być wygodne,

- mieć odpowiednie soczewki. 

W przeciwieństwie do okularów, gogle rowerowe trzymają się na głowie dzięki regulowanemu paskowi, dzięki czemu dokładnie przylegają do twarzy. Pasek ten powinien być solidny i uniemożliwiać przesuwanie się gogli na twarzy. 

Noszenie gogli powinno być dla rowerzysty komfortowe - dlatego warto wybrać model z miękką wyściółką i zapewniający odpowiednią wentylację oraz odprowadzanie potu. 

Jeżeli chodzi o soczewki, bardzo ważne są filtry, które zastosowano w goglach, oraz kolor soczewek. Wspomniane filtry mają gwarantować, że nasze oczy są bardzo dobrze chronione. Możemy to poznać na przykład po oznaczeniu 400 UV lub UVA/UVB/UVC 100%. Z kolei kolor soczewek wskazuje nam na warunki, w jakich możemy korzystać z danego modelu. Przezroczyste i jasne sprawdzą się podczas jazdy po ciemnym lesie lub w czasie zachodu słońca. Żółte i pomarańczowe podnoszą kontrast i mogą być używane między innymi podczas jazdy we mgle. Ciemne szkła do świetny pomysł na mocno nasłonecznione trasy. Czasami producenci stosują specjalne powłoki, mające zapobiegać parowaniu. Taką samą funkcję pełnią otwory wentylacyjne, dlatego warto wybierać gogle rowerowe, które posiadają takie otwory. 

Warto zwrócić również uwagę czy okulary ochronne na rower zapewnią doskonałą widoczność za sprawą szkieł, które są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, nie parują lub są polaryzacyjne. 

Odpowiednie gogle rowerowe są szczególnie ważne, kiedy nasz rower jest dostosowany do ekstremalnych form jazdy i właśnie takie zamierzamy uprawiać. Ale nawet podczas zwykłej przejażdżki po trudniejszym terenie, na przykład po lesie, gwarantują one bezpieczeństwo i ochronę naszych oczu.

Pokaż więcej

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.