Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Marka
więcej mniej
Strzałka w dół Kolor
Filtruj
Zapięcie ABUS 440A/150HB160...Zapięcie ABUS 440A/150HB160...

Zapięcie ABUS 440A/150HB160 USH z alarmem

Kolor wiodący
czerwony
Wymiary [cm]
Długość: 30; Szerokość: 10,9; Średnica: 12 mm
323 16
Darmowa
dostawa
Raty 20 x 0%

  Zapięcie ABUS 440A/150HB160 USH z alarmem

  Zapięcie ABUS 440A/150HB160 USH z alarmem

  Kolor wiodący
  czerwony
  Wymiary [cm]
  Długość: 30; Szerokość: 10,9; Średnica: 12 mm
  323,16 zł
  Raty 20 x 0%
  323 16
  Darmowa
  dostawa
  Raty 20 x 0%
  -32 zł z kodem POGROMCY
  0,0
  323,16 zł
  Raty 20 x 0%
  323 16
  Darmowa
  dostawa
  Raty 20 x 0%
  -32 zł z kodem POGROMCY
  0,0

   Alarm do roweru elektrycznego


   Popularność rowerów elektrycznych stale rośnie. Niestety, takie jednoślady są dosyć drogie. Stają się zatem łakomym kąskiem dla złodziei. Jak zatem zabezpieczyć nasz rower? Czy wystarczy zapięcie, czy może lepiej zdecydować się na alarm?

   Najlepsze zabezpieczenie roweru elektrycznego

   Do zabezpieczenia jednośladów służą zarówno blokady antykradzieżowe, jak i alarmy do roweru oraz GPS. Istnieje kilka rodzajów zapięć:

   - stalowa linka,

   - ciężki i masywny łańcuch,

   - blokada składana,

   - U-locki.

   Najbardziej popularnym zapięciem jest stalowa linka, która jest lekka, elastyczna i tania. Jednak nie jest skuteczną ochroną przed złodziejami. Bardzo łatwo jest przeciąć taką linkę i ukraść rower. Nie jest to zatem dobry wybór, jeżeli chodzi o zabezpieczenie naszego jednośladu.

   Dużo skuteczniejszym sposobem jest zastosowanie ciężkiego, masywnego i stosunkowo drogiego łańcucha z hartowanych ogniw z kłódką czy integralnym zapięciem. Taki łańcuch jest elastyczny, a przy tym jest realnym zabezpieczeniem roweru przed złodziejami. Ponadto, łańcuch tego typu posiada nylonową osłonę, dzięki której nie rysuje ramy roweru. 

   Z kolei blokada składana składa się z kilku płaskowników ze stali hartowanej, połączonych ze sobą solidnymi nitami. Takie blokady mają w sobie cechy giętkiego łańcucha i sztywnego u-locka. 

   Bardzo popularną blokadą antykradzieżową na rower są tzw. “u-locki”, czyli wygięte, solidne pręty z hartowanej stali, zabezpieczone jarzmem z podobnego materiału. Nie jest najłatwiejszy do przewożenia, ale niektóre modele posiadają specjalne mocowania do ram. Należy taką blokadę dopasować do każdego indywidualnego roweru. 

   Ponadto, istnieją także alarmy do roweru, w tym alarm do roweru z powiadomieniem. Alarm do roweru elektrycznego zwykle jest niewielkich rozmiarów urządzeniem, które przyczepia się do ramy. Takie alarmy działają na zasadzie alarmu dźwiękowego, podobne do tych, które są stosowane w samochodach. W przypadku próby kradzieży, alarmy do roweru zaczynają emitować sygnał ostrzegawczy o natężeniu dźwięku porównywalnym z młotem pneumatycznym. Dlatego na pewno skutecznie odstraszy złodzieja. 

   Pomocnym zabezpieczeniem będzie też GPS. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie alarm do roweru elektrycznego w połączeniu ze skutecznym zapięciem. 

   Pokaż więcej

   Zapisz się do newslettera
   i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
   *przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.