Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Producenci
więcej mniej
Filtruj

Wygodne siodełka do rowerów – jak wybrać?

Wybór siodełka może być nie lada problemem. Każdy z nas ma różne preferencje i każdy potrzebuje czegoś innego. Jednak istnieje kilka zasad, których warto się trzymać, aby znaleźć idealne siodełko dla siebie.

Rodzaje siodełek rowerowych

Różne rowery wymagają różnych siodełek. Dlatego, ze względu na typ roweru, wymieniamy następujące rodzaje rowerów:

  • wygodne siodełka do rowerów MTB (górskich), 
  • siodełka na rower szosowy,
  • siodełko BMX,
  • miejskie,
  • trekkingowe,
  • crossowe,
  • siodełko z amortyzatorem, czyli specjalna sztyca.

Siodełka na rower górski lub szosowy są lekkie, sztywne, ale jednocześnie wygodne. Niezależnie od tego, który z tych rowerów posiadamy, możemy używać dedykowanych dla nich siodełek zamiennie. Podobnie jest w przypadku siodełek trekkingowych, miejskich lub ATB. Ze względu na swój kształt, siodełka przeznaczone dla tych rowerów mogą być używane zamiennie, jednak tutaj nacisk kładzie się przede wszystkim na komfort. Siedziska tego typu są bardzo szerokie, a materiał absorbuje nierówności terenu. 

Wygodne siodełka do rowerów używanych w triathlonie mają zapewniać maksymalny komfort podczas wielogodzinnego pedałowania w wymuszonej pozycji. Dlatego też mają one dość charakterystyczny kształt, dopasowany do anatomicznej budowy kolarza. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko odrętwień, które często występują w przypadku jazdy w triathlonie.

Na rynku można dostać również siodełka na rower dla osób uprawiających dirt/street lub dla dzieci i młodzieży.

Wygodne siodełka dla rowerów - jak wybrać?

Siodełka na rower często są dzielone na męskie oraz damskie - są one inaczej wyprofilowane. Wynika to z oczywistych różnic anatomicznych między kobietą a mężczyzną. Nie oznacza to jednak, że siodełko męskie nie będzie wygodne dla którejś z Pań - każdy z nas ma inną budowę ciała, dlatego warto przetestować dane siodełko przed jego zakupem. 

Chcąc kupić siodełko na rower, należy wziąć pod uwagę również rodzaj roweru, w którym je zamontujemy. Następnie trzeba znaleźć dla siebie właściwy rozmiar siodełka. Na sam koniec wystarczy ustawić siodełko i już można cieszyć się komfortową jazdą!

Pokaż więcej

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.