Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Specjalne promocje
Strzałka w dół Marka
więcej mniej
Filtruj

Środki do pielegnacji roweru

Każdy intensywnie użytkowany rower narażony jest na nieustanny kontakt z inwazyjnymi czynnikami zewnętrznymi, m.in.: wilgocią, pyłami, brudem i drogową chemią. Dlatego należy zadbać o odpowiednią pielęgnację naszego sprzętu - czyli czyszczenie i ochrona wszystkich elementów. Dzięki temu łatwiej o zachowanie funkcjonalności pojazdu i o uniknięcie efektów niszczenia. 

Pielęgnacja roweru

Niezależnie od typu rowerów i warunków jego użytkowania, nasz rower jest narażony na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych: błota, wilgoci, pyłu lub chemikaliów drogowych. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie i konserwacja roweru, aby zachować jego funkcjonalność i nie doprowadzić do uszkodzeń. Należy wybierać takie środki do pielegnacji roweru, które zabezpieczą łańcuch, amortyzatory, części układu hamulcowego i inne podzespoły napędowe oraz kierownicze. Co ważne, rower należy pielęgnować zarówno przed, jak i po sezonie. 

Wybór środków do pielęgnacji rowerów jest naprawdę ogromny - płyny, spraye, koncentraty… Odpowiednio dobrane w znacznym stopniu pozwalają ograniczyć niszczenie i korozję roweru. Nasz pojazd jest bowiem bardzo często narażony na kontakt z deszczem, błotem i innymi zabrudzeniami. Nie zawsze mamy możliwość umyć rower. Należy zatem wybrać odpowiednie środki do czyszczenia roweru, które będą chronić pojazd przed potencjalnymi zniszczeniami. 

Można czyszczenie roweru połączyć z zabiegami antykorozyjnymi. Nowoczesne środki do pielegnacji roweru zawiera dodatki antykorozyjne. Warto też zwrócić uwagę na elementy lakierowane i ozdobne plastiki. 

Przykładowe środki do pielegnacji roweru to:

  • mleczka i aerozole do siodełek,
  • odtłuszczacze,
  • oczyszczacze hamulców,
  • środki antykorozyjne,
  • środki do czyszczenia łańcucha,
  • środki do polerowania,
  • zestawy do czyszczenia roweru.

Do nakładania i wcierania substancji ochronnych chemicznych potrzebne są ściereczki z mikrofibry. Nie pozostawiają one włókien na czyszczonych powierzchniach. Tego rodzaju materiał znakomicie sprawdza się w różnego rodzaju pracach serwisowych - nie tylko w branży rowerowej. 

Warto stosować z profesjonalnych środków pielęgnacyjnych dla rowerów. Dzięki nim nasz pojazd dłużej nam posłuży - będzie dłużej funkcjonalny i przez dłuższy czas będzie cieszył oko. Nie warto więc ryzykować i lepiej regularnie czyścić i konserwować nasz rower, a w dłuższej perspektywie zobaczymy wyraźną różnicę!

Pokaż więcej

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.