Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Marka
więcej mniej
Strzałka w dół Kolor
Filtruj

Chwyty na kierownicę rowerową

Dobry i pewny chwyt kierownicy rowerowej jest niezwykle ważny, ma bowiem bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo. Chwyty na kierownicę rowerową odgrywają zatem kluczową rolę. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa, poprawiają także komfort jazdy. Wygodne trzymanie kierownicy nie męczy naszych dłoni, dzięki czemu jazda na rowerze jest przyjemna. Uchwyty na kierownicę rowerową pozwalają również mieć pełną kontrolę nad jednośladem. 

Akcesorium musi być przede wszystkim wykonane z odpowiednio dobranych materiałów, aby chwyty były przyjemne w kontakcie z dłonią. Wielogodzinna jazda może skutkować pojawieniem się na naszych dłoniach odcisków i bolesnych otarć. Zazwyczaj w zakupionym rowerze montowane są zwyczajne, gumowe chwyty – niekoniecznie komfortowe w użytkowaniu. Oczywiście akcesorium może być wyższej jakości, jeżeli zdecydujemy się na jednoślad z wyższej półki. 

Najczęściej trudności związanie z chwytami pojawiają się latem. Dłoń poci się znacznie częściej, czego konsekwencją jest ślizganie się jej po chwycie. Powoduje to niestabilne trzymanie kierownicy, a tym samym ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. 


Uchwyty na kierownicę rowerową dla każdego modelu jednośladu 

Oferujemy uchwyty na kierownicę rowerową dedykowane każdemu modelowi roweru. Produkty dostępne w asortymencie sklepu Electofun cechują się wysoką jakością wykonania. Wykorzystanie solidnych materiałów sprawia, że chwyty na kierownicę rowerową są wytrzymałe i nie niszczą się nawet podczas intensywnej jazdy. Wybierając właściwe chwyty, należy pamiętać o ich przeznaczeniu. Inaczej prezentują się uchwyty na kierownicę rowerową jednośladów MTB, a inaczej szosowych czy turystycznych. Znaczenie ma tutaj np. kształt kierownicy. Rowery trekkingowe charakteryzują się prostą kierownicą, natomiast modele szosowe posiadają zazwyczaj kierownicę zakrzywioną. Akcesorium musimy dobierać w taki sposób, aby w pełni pasowało do modelu roweru. Oczywiście należy także wciąć pod uwagę indywidualne preferencje i wymagania. 

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na wybór odpowiednich chwytów na kierownicę jest materiał, z jakiego są wykonane. Możemy spotkać się z akcesoriami wykonanymi z gumy, silikonu, specjalnego żelu czy pianki. Miejskim modelom proponowane są także uchwyty na kierownicę rowerową wykonane z naturalnej skóry. 

Pokaż więcej

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.