Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Specjalne promocje
Strzałka w dół Marka
więcej mniej
Strzałka w dół Kolor
Filtruj

Obudowa na baterie do roweru elektrycznego

Rowery elektryczne zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego - są ekologiczne, wygodne, a ich eksploatacja nie kosztuje tyle, co na przykład pojazdu silnikowego. Jednak z użytkowaniem takiego roweru wiążą się obowiązki dotyczące użytkowania i konserwacji naszego elektryka. Takim obowiązkiem jest między innymi dbanie o akumulator - w tym zakup osłony na baterie do roweru elektrycznego. 


Po co są osłony na baterie?

Silniki elektryczne montowane są niemal w każdym rowerze: górskim, dziecięcym, szosowym, trekkingowym, crossowym… Ochrona tak wrażliwych komponentów, jak akumulator, jest niezwykle ważna, aby zachować czystość całego układu napędowego, a tym samym zadbać o jego prawidłowe i bezawaryjne działanie. Obudowa na baterie do roweru elektrycznego chroni akumulator przed takimi czynnikami, jak deszcz, luźne kamienie czy woda pryskająca spod kół. 

Ponadto, osłony na baterie do roweru mają zabezpieczać przed przypadkowym dotknięciem wrażliwych części. Kontakt z prądem, który jest generowany przez elektryka może być dla człowieka nieprzyjemny. Obudowa na baterie do roweru elektrycznego ma również za zadanie stabilizację poszczególnych ogniw akumulatora i możliwość odpowiedniego podłączenia przewodów do innych podzespołów zasilanych z baterii. 

Kolejnymi funkcjami, jakie pełni obudowa na baterie do roweru elektrycznego, jest ta estetyczna oraz opływowa. Aby zmniejszyć opory powietrza, stosuje się obudowy baterii nie utrudniających poruszania się. Elementy zabezpieczające są opływowe i pozwalają na rozwinięcie większej prędkości przy mniejszym zużyciu energii. 

Aby obudowa na baterie do roweru elektrycznego pełniła swoje funkcje, musi być dobrana do akumulatora pod kątem rozmiaru. Inne osłony bowiem będą osłaniać i stabilizować akumulatory o napięciu 36V, a inne - 48V. Należy także na sposób montażu takiej części i jej konstrukcję. 

Zakup i stosowanie osłony na baterie do roweru to jednak nie wszystko. Poza tym, trzeba unikać wystawiania naszej baterii na niskie i wysokie temperatury, ponieważ te im szkodzą. Nie należy też ich całkowicie rozładowywać, a przed procesem ładowania warto uważnie przeczytać instrukcję. 

Pokaż więcej

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.