Rower elektryczny lub hulajnoga elektryczna na firmę

Czy mogę odliczyć podatek VAT?

Najczęściej wybieranym pojazdem do firmy jest z pewnością samochód. Jednak coraz większą popularnością cieszy się zakup pojazdów elektrycznych na firmę. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie umożliwiające wykorzystywanie elektryka do dojazdu do pracy, czy też do poruszania się przez pracowników z miejsca na miejsce, w ramach swoich obowiązków.

Zakup e-bike to szereg korzyści, wśród których wymienić możemy oszczędności na wciąż drożejącym paliwie, poprawę kondycji - bo przecież elektryk wspomaga, a nie jedzie za nas. Zamieniając auto na elektryka przyczyniamy się również do zmniejszenia problemu smogu w dużych miastach. Kwestią nie bez znaczenia, o której często przedsiębiorcy zapominają, jest fakt, że od zakupu roweru elektrycznego na firmę można odliczyć podatek VAT.

Jak uzasadnić zakup elektryka na firmę?

Podatnik ma prawo do odliczenia 100% wartości podatku VAT od zakupu roweru i hulajnogi elektrycznej wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej. Nie ma tutaj ograniczenia w odliczaniu części podatków, jak ma to miejsce w przypadku samochodów osobowych.

Decydując się na zakup roweru elektrycznego na firmę powinniśmy uzasadnić jego koszt. Dokładnie ta sama zasada dotyczy hulajnóg elektrycznych. Nasi klienci argumentując zakup najczęściej wskazują zakup jako:

• środek transportu do pracy

• sposób na dojeżdżanie do klienta lub na spotkania,

• szybkie przemieszczanie się pomiędzy budynkami na terenie firmyRower elektryczny na firmę - wiesz, że warto.

Przepisy podatkowe nie zawsze przysparzają przedsiębiorcom samych problemów - czasami wręcz, tak jak w tym przypadku, zachęcają do zakupu pojazdu elektrycznego na firmę i skorzystania z przysługujących ulg podatkowych. Poruszanie się po mieście elektrykiem przyczyni się do postrzegania firmy jako nowoczesnej i ekologicznej, a dodatkowo zaoszczędzi czas i paliwo tracone w miejskich korkach.

Masz pytania?

Jesteśmy dla Ciebie!

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.