Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Producenci
więcej mniej
Filtruj

Zapięcia do rowerów elektrycznych

Zapięcia do rowerów mają chronić nasz pojazd przed kradzieżą, muszą zatem być solidne. Poszczególne produkty w tej kategorii różnią się między sobą konstrukcją i mechanizmem zamka. Jak wybrać zapięcie do roweru?

Wszystko, co warto wiedzieć o zapięciach do rowerów

Zapięcia do roweru różnią między sobą pod względem ceny, skuteczności i pod względem posiadanego zamka, który może być zamkiem szyfrowym lub zamykany na klucz. Dobrej jakości zamek do roweru będzie właściwie zabezpieczony przed wyrwaniem lub przewierceniem. 

Istnieje kilka rodzajów zapięć do roweru:

  • łańcuch - gruby, najlepiej stalowy łańcuch to klasyczne rozwiązanie. Wszystkie łańcuchy są pokryte powłoką, która zabezpiecza przed porysowaniem ramy podczas użytkowania. Zapięcie składające się z ruchomych ogniw jest bardzo wygodne w użyciu - łatwiej jest je przeciągnąć przez ramę i przypiąć w wybranym miejscu,
  • stalowa linka - z przecięciem mocno skręconej stalowej linki w powłoce z mocnego tworzywa złodziej może mieć problem. Taka linka może być dodatkowo zbrojona,
  • u-lock - składa się ze stalowej szekli z blokadą na zamek. Szekla musi mieć powłokę zapobiegającą rysowaniu ramy. U-lock jest sztywną konstrukcją - wybrany rozmiar będzie ograniczać ilość miejsc, w których można przypiąć rower,
  • zapięcia składane - są bardziej elastyczne od szekli. Metalowe sztabki stanowią skuteczną ochronę przed kradzieżą. 

To, jaki rodzaj zapięcia do rowerów wybierzemy, zależy od naszych potrzeb i miejsca, gdzie będziemy parkować. Dodatkowym zabezpieczeniem może być alarm, który powiadomi nas o ewentualnej kradzieży lub przestraszy złodzieja, który po prostu ucieknie. 

Zakup solidnego zabezpieczenia jest zawsze kwestią pierwszorzędną - niezależnie od tego, czy potrzebujemy zapięcia do rowerów elektrycznych, czy do zwykłych. Za najlepsze i najbardziej skuteczne uważa się grube łańcuchy i zapięcia typu U-lock, czyli stalowe klamry w kształcie litery “U” (stąd nazwa “U-lock”). Alternatywą dla tych zapięć może być stalowe zapięcie składane. 

Bezpieczeństwo naszego jednośladu jest bardzo ważne - w końcu nikt z nas nie chce zostać ofiarą kradzieży. Dlatego warto kupić porządne zapięcie. 

Pokaż więcej

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.