Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Marka
więcej mniej
Strzałka w dół Kolor
Filtruj

Pompki do rowerów – które wybrać?

Pompka jest niezbędna każdemu rowerzyście, niezależnie od tego, jakim rowerem się porusza. Wybór na rynku jest ogromny, ponieważ samych rodzajów pompek rowerowych jest dużo: minipompki, pompki stacjonarne, pompki teleskopowe, pompki na CO2, ręczne, do amortyzatorów… Którą z nich wybrać?


Rodzaje pompek do rowerów

Do najbardziej popularnych rodzajów pompek należą ręczne i stacjonarne. Te pierwsze są niewielkie i mobilne, dlatego łatwo je zabrać na wyprawę. Natomiast stacjonarne pompki do rowerów są idealne do trzymania w domu oraz umożliwi szybkie i sprawne napompowanie kół rowerowych. 

Dzięki pompkom do amortyzatorów możemy samodzielnie regulować twardość zawieszenia - i w przednim widelcu, i na ramie. Regularne pompowanie amortyzatora umożliwia utrzymanie jego wydajności na poziomie, który deklaruje producent. 

Alternatywą dla tradycyjnych pompek są pompki na naboje CO² – wygodne i błyskawiczne w użyciu. Używa się w nich pojemników ze sprężonym gazem. Takie pompki często są używane na zawodach rowerowych ze względu na możliwość błyskawicznego napompowania koła. Dla osób, które chcą zminimalizować wożony ze sobą sprzęt, również się sprawdzą. Pompka na naboje CO2 jest lekka i ma kompaktowe rozmiary, zatem bardzo łatwo można ją zabrać ze sobą. 

Teleskopowe pompki do rowerów również zajmują mało miejsca. Pozwalają na zamknięcie dużej wydajności pompki do rowerów w niewielkich rozmiarów urządzeniu. Teleskopowe pompki do rowerów po rozłożeniu pompują więcej powietrza niż klasyczna pompka ręczna. 

Na rynku dostępne są również mini pompki do rowerów. Jest to bardzo przydatne akcesorium, które, z racji niewielkich rozmiarów, zmieści się w plecaku i zabrać je ze sobą w trasę. Można takie mini pompki do rowerów przymocować też do ramy. 

Pompka elektryczna czy ręczna?

Kupując pompkę do roweru, trzeba uwzględnić sposób jej działania. Pompka ręczna jest uniwersalnym wyborem, które wymaga od nas jedynie siły mięśni. Pompowanie nią kół jest dosyć czasochłonne, ale jest też niezawodne. Natomiast, jeżeli wolimy coś bardziej nowoczesnego, bardzo dobrym pomysłem będzie elektryczna pompka do roweru, która jest zasilana energią do baterii. Takie pompki mogą też posiadać dodatkowe funkcje, takie jak: możliwość ustawienia limitu ciśnienia. Natomiast pompki elektryczne wymagają okresowego ładowania. 

Pokaż więcej

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.