Opis Specyfikacja Opinie Motocykl elektryczny PCX-E niebieski
26 999 00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29 99900 -10%
Cena regularna: 
29 99900
-10
%
Darmowa
dostawa
Raty 20 x 0%
Opis

Opis

PCX-E potężny motocykl elektryczny z dwiema bateriami litowo-jonowi marki Super Soco o pojemności 60V 45Ah oraz napędem 4000 W.

Ciekawy design i kolorystyka

Motocykl elektryczny PCX-E wyróżnia się nie tylko wśród pojazdów elektrycznych. Oprócz klasycznych kolorów: biały i czarny, dostępny jest także model w specyficznym, trudnym do określenia kolorze pomiędzy niebieskim i zielonym, który sprawi, że każdy obejrzy się za nim na ulicy. Interesujący masywny wygląd z kolei sprawia, że ten motocykl elektryczny jest dobrym wyborem dla mężczyzn, szczególnie wysokich. Oprócz tego PCX-E oferuje stabilność i pewność jazdy.

Dwie wydajne baterie Super Soco

Oprócz świetnego designu PCX-E ma do zaoferowania również bardzo dobre parametry techniczne. Model ten posiada dwie baterie litowo-jonowe o pojemności 60V 45Ah każda, znanej marki Super Soco. W PCX-E znajduje się napęd o mocy 4000W, który pozwala na jazdę z prędkością do 90 km/h. To idealna prędkość do przemieszczania się między miejscowościami, a trzy biegi pomagają dostosować prędkość jazdy. 

Wyposażenie

Na wyposażeniu tego motocykla elektrycznego znajdziemy przede wszystkim: światła LED, inteligentną ładowarkę (która wyłącza się, gdy naładuje baterię do pełna), alarm załączany z pilota, USB typu C w przednim schowku oraz schowek pod siedzeniem, w którym zmieści się np. kask. Wyświetlacz jest nowoczesny i bogato wyposażony w różnorodne informacje, m.in. poziom naładowania baterii, prędkość, bieg, ilość przejechany kilometrów czy temperatura.

Podstawy prawne użytkowania elektryków w Polsce

Motocykl elektryczny PCX-E przystosowany jest do jazdy nie tylko miejskiej, ale również po drogach szybkiego ruchu. Aby jeździć tym motocyklem, potrzebujesz minimum prawa jazdy kat. B (jest to odpowiednik motocykla spalinowego 125 ccm). Nie masz skończonych jeszcze 18 lat? Wtedy wymagane będzie prawo jazdy A1. Homologacja zaś obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej.Dofinansowanie do 4000 zł z programem ''Mój elektryk"

Celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczenia powietrza poprzez dofinansowanie rozwiązań polegających na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie. Program „Mój elektryk” ma za zadanie wsparcie zakupu bądź leasingu nowych pojazdów zeroemisyjnych. Program trwa do 30.09.2025 lub do wyczerpania środków.


Dotacja w 4 krokach!

  1. Kup skuter elektryczny posiadający homologację na electofun.pl lub w salonie Electofun (płatność gotówką/kredytem/leasingiem). 

  2. Po otrzymaniu skutera i dokumentów od sprzedającego (homologacja, faktura, oświadczenie importera) trzeba zarejestrować skuter w Urzędzie, a także wykupić OC oraz AC na pojazd. 

  3. Posiadając numer rejestracyjny pojazdu i wykupioną polisę OC/AC należy złożyć wniosek o dofinansowanie poprzez platformę online https://gwd.nfosigw.gov.pl/

  4. Po wykonaniu wszystkich czynności i spełnieniu warunków trzeba cierpliwie czekać na zwrot pieniędzy. Zwrot jaki można uzyskać to 30%, maksymalnie 4000 zł. Rządowy program dofinansowań

W programie przewidywana jest możliwość dofinansowania przedsięwzięć polegających na zakupie/leasingu nowych pojazdów zeroemisyjnych kategorii M1, M2, M3, N1, L1e, L2e, L3e, L4e, L5e, L6e, L7e wykorzystujących do napędu  wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania lub energię elektryczną wytworzoną z wodoru w zainstalowanych w nim ogniwach paliwowych lub wyłącznie silnik, którego cykl pracy nie prowadzi do emisji gazów cieplarnianych lub innych substancji objętych systemem zarządzania emisjami gazów cieplarnianych, o którym mowa w ustawie z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1077)

Skutery należą do kategorii:  L1e - L7e. Pojazdy z tej kategorii maksymalnie mogą uzyskać dofinansowanie 30% kosztów (ale nie więcej niż 4 tys. zł.).

Beneficjentami programu są osoby prowadzące działalność gospodarczą. 

Warunki jakie trzeba spełnić:

Pojazd musi być zarejestrowany na terenie PL i użytkowany przez minimum 2 lata. W tym okresie nie można pojazdu sprzedać. Pojazd musi posiadać ważne ubezpieczenie OC i AC.

Dokumenty które trzeba dołączyć do wniosku by móc skorzystać z programu:

  1. Skan dowodu zakupu pojazdu
  2. Wydruk CEPIK, potwierdzający rodzaj napędu
  3. Skan dowodu rejestracyjnego pojazdu
  4. Skan ubezpieczenia OC i AC pojazdu
  5. Zbiór oświadczeń wnioskującego składany w generatorze wniosku o dofinansowanie
  6. Pełnomocnictwo, jeśli wniosek jest składany przez współwłaściciela

Podsumowując, by otrzymać dofinansowanie do skutera po jego zakupie i ubezpieczeniu (OC i AC) należy złożyć wniosek o dotację na jednoślad. Następnie pozostaje czekać na decyzję. Jeśli decyzja będzie pozytywna na konto wnioskującego może wpłynąć nawet 30% zwrotu wartości pojazdu elektrycznego. Jednak nie więcej niż 4000 zł.

 

PCX-E
3 Przedmioty

Opis

Bateria - żywotność [cykli]
2 x 1000
Bateria pojemność [Ah]
45
Bateria rodzaj
2 x litowo-jonowa
Czas ładowania [h]
4
Kolor wiodący
niebieski
Maksymalna prędkość [km/h]
90
Moc znamionowa [W]
4000
Napięcie [V]
60
Waga [kg]
144
Wymiary [cm]
196 × 120 × 76
Wyświetlacz
Cyfrowy
Zasięg [km]
90
Bateria wyjmowana
tak
Hamulec przedni
tarczowy CBS
Hamulec tylny
tarczowy CBS
Oświetlenie - typ
przód i tył
Alarm
tak
Bateria - waga [kg]
2 x 18 kg
Dopuszczalna masa całkowita [kg]
201
Homologacja
tak
Rodzaj
motocykl
Waga bez baterii [kg]
108
Zawieszenie
Hydrauliczne
Wymagane uprawnienia
Prawo jazdy kat. A (≥24), Prawo jazdy kat. A1, Prawo jazdy kat. A2 (18-24 lat), Prawo jazdy kat. B (min. 3 lata)
Specyfikacja

System

Napięcie [V]

60 ,

Maksymalna prędkość [km/h]

90 ,

Moc znamionowa [W]

4000 ,

Wyświetlacz

Cyfrowy ,

Bateria

Bateria pojemność [Ah]

45 ,

Zasięg [km]

90 ,

Czas ładowania [h]

4 ,

Bateria - żywotność [cykli]

2 x 1000 ,

Bateria rodzaj

2 x litowo-jonowa ,

Bateria wyjmowana

tak ,

Bateria - waga [kg]

2 x 18 kg ,

Inne

Waga [kg]

144 ,

Wymiary [cm]

196 × 120 × 76 ,

Kolor wiodący

niebieski ,

Oświetlenie - typ

przód i tył ,

Alarm

tak ,

Dopuszczalna masa całkowita [kg]

201 ,

Homologacja

tak ,

Rodzaj

motocykl ,

Waga bez baterii [kg]

108 ,

Wymagane uprawnienia

Prawo jazdy kat. A (≥24), Prawo jazdy kat. A1, Prawo jazdy kat. A2 (18-24 lat), Prawo jazdy kat. B (min. 3 lata) ,

Koła i opony

Oświetlenie - typ

przód i tył ,

Skrzynia biegów i hamulec

Hamulec przedni

tarczowy CBS ,

Hamulec tylny

tarczowy CBS ,

Rama, widelec

Zawieszenie

Hydrauliczne ,

Opinie
Bądź pierwszym który napisze recenzję

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.