Skutery elektryczne Poznań

Skuter elektryczny to doskonała alternatywa dla tradycyjnych pojazdów spalinowych. Zastosowanie elektrycznego silnika sprawia, że elektryk nie generuje niebezpiecznych związków do atmosfery – jest zatem w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. Zatłoczone ulice bywają szczególnie uciążliwe podczas godzin szczytu, gdy droga do pracy bądź powrót do domu znacznie się wydłużają.

Elegancki skuter elektryczny retro

Skutery elektryczne kojarzone są głównie ze stylem śródziemnomorskim – nie oznacza to jednak, że nie mogą pojawiać się na polskich ulicach – wręcz przeciwnie. Elektryk utrzymany w stylu retro prezentuje się niezwykle elegancko, skutecznie zwracając uwagę pozostałych uczestników ruchu drogowego. Oryginalny wygląd skutera elektrycznego sprawia, że bardzo chętnie wybierany jest on zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Elegancka konstrukcja e-pojazdu połączona jest oczywiście z niezwykłymi parametrami, które na pewno zadowolą najbardziej wymagającego użytkownika.

Skutery elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu, wpisując się w miejski styl życia. Ponadczasowa moda retro elektryka to powód, dla którego wiele osób decyduje się na skuter elektryczny ze względu na niezwykłe walory estetyczne. Zastosowanie w e-pojeździe wydajnego silnika o dużej mocy powoduje, że elektryk bardzo dobrze radzi sobie na dłuższych trasach. Atutem jest fakt, iż nie jest konieczne jego serwisowanie, dzięki czemu sprzęt cechuje się niezwykłą energooszczędnością. Elektryczny motocykl zdecydowanie wygrywa w starciu z tradycyjnymi pojazdami spalinowymi. Przejechanie 100 km to około 2 zł, przy rosnących cenach paliwa koszt podróżowania elektrykiem wydaje się być znikomy.

Skuter elektryczny wzbogacony jest o pojemną baterię z możliwością wyciągnięcia. Oznacza to, że bez problemu jesteśmy w stanie naładować urządzenie w każdym miejscu. Inteligentna ładowarka samoistnie kończy proces ładowania w momencie, gdy pojemność akcesorium osiągnie szczytową moc.

Miejskie skutery elektryczne z homologacją

Elektryk przeznaczony jest do poruszania się po drogach, bowiem dysponuje homologacją. Oznacza to, że wyposażony jest w klakson, kierunkowskazy, światła drogowe oraz długie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami odnośnie ruchu drogowego, elektryk może być czynnym uczestnikiem ruchu drogowego. Aby móc w pełni korzystać z możliwości skutera elektrycznego wystarczy zarejestrować e-pojazd przy pomocy trzech dokumentów – faktury zakupu, oświadczenia i homologacji. Użytkownicy decydujący się na podróżowanie e-motocyklem dysponować muszą prawem jazdy min. kat B.

W zależności od modeli elektryka, może być on wzbogacony w wiele przydatnych elementów – blokadę kierownicy, alarm, tempomat, nóżki, szybkę, przycisk start (pozwalający na szybsze uruchamianie pojazdu), port USB (umożliwiający naładowanie telefonu w trakcie jazdy), cyfrowy wyświetlacz, hamulce tarczowe, amortyzatory, hydrauliczne bądź ukryte gniazdo ładowania baterii, dzięki któremu możliwe jest naładowanie baterii bez wyciągania – np. w garażu. Niezwykle istotnym rozwiązaniem jest także zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń: ochrony przed nadmiernym rozładowaniem, przed przeładowaniem, zabezpieczenie przed zwarciem bądź ochrona temperatury.

Ekologiczne skutery elektryczne Poznań

Niezaprzeczalnym atutem jest także ekologiczny charakter skutera elektrycznego. E-pojazd nie emituje niebezpiecznych związków do atmosfery – w porównaniu do tradycyjnych samochodów spalinowych. Szkodliwe substancje generowane przez klasyczne środki transportu osadzają się na roślinności, obiektach oraz unoszą się w powietrzu, stanowią zatem niezwykłe zagrożenie dla zdrowia człowieka. Świadome podejście do kwestii związanych z ochroną naszej planety jest niezwykle ważne, dlatego tez wybranie elektryka jest doskonałym rozwiązaniem dla naszej planety. Działanie silnika elektrycznego jest bardzo ciche, dlatego też całkowicie wyeliminowany jest hałas, który nie zakłóca spokoju użytkownikowi elektryka, jak i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest zamontowanie w tylnej części elektryka bagażnika. Pojemne miejsce bez problemu pomieści najważniejsze rzeczy – torebkę, plecak, zakupy, dokumenty czy innego typu akcesoria.

Duży wybór modeli elektrycznych skuterów pozwala znaleźć idealne rozwiązanie dla każdego użytkownika. Ogromny oferta intensywnych kolorów konstrukcji sprawia, że e-motocykl doskonale dopasuje się do preferencji oraz wymagań kobiet, jak i mężczyzn. Osoby starsze zdecydować się mogą na elektryczny skuter wzbogacony w wygodne siedzenie oraz podłokietniki. Jest to model dedykowany osobom zmagającym się z trudnościami z poruszaniem się – wówczas skuter tego typu pozwoli dotrzeć użytkownikowi w wybrane miejsce bez zbędnych problemów.