Informujemy, że niniejsza witryna używa plików cookie. Dowiedz się więcej

zamknij
Szanowni Klienci, nasze salony są otwarte! Zobacz szczegóły
Sortuj wg:

JAK DZIAŁA ROWER ELEKTRYCZNY?
Na pierwszy rzut oka rower elektryczny nie różni się od tradycyjnego roweru. Jednakże, kiedy przyjrzymy się bliżej, zauważymy, że rower elektryczny wyróżnia się trzema elementami – silnikiem, akumulatorem oraz kontrolerem. Dzięki współpracy tych elementów użytkownik roweru może poruszać się bez zbędnego wysiłku.

SILNIK

Rowery elektryczne w Electofun napędzane są nowoczesnymi silnikami bezszczotkowymi, o mocy od 250 do 350 WAT, a dzięki jego wspomaganiu potrafią rozwinąć prędkość do 25 km/h. Po jej przekroczeniu specjalny system bezpieczeństwa odłącza wspomaganie i uruchamia je ponownie, kiedy prędkość roweru spadnie poniżej 25 km/h.
Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, użytkownik roweru elektrycznego posiada takie same prawa jak rowerzysta na rowerze klasycznym, jeżeli silnik roweru nie przekracza mocy 250 W oraz prędkości max. 25 km/h.
Silniki bezszczotkowe są w pełni  bezobsługowe oraz praktycznie bezawaryjne. Dużą zaletą tych silników jest niskie zużycie energii. Średni koszt przejechania 100 km rowerem elektrycznym, to niecałe 1 zł.

KONTROLER

Silnik uruchamia się automatycznie, gdy użytkownik zacznie pedałować. Zamontowany kontroler sam dostosowuje ilość podawanej mocy, przy szybkim pedałowaniu jest jej więcej, przy wolnym, mniej. W razie chęci zatrzymania roweru wystarczy wcisnąć hamulec lub przestać pedałować, a silnik elektryczny automatycznie się rozłączy.

Sterownik kontrolera daje możliwość prowadzenia roweru elektrycznego  w minimum trzech trybach pracy. Standardowo są to pozycje Low/Medium/High i decydują one o tym, jaka moc silnika wspomaga pedałowanie rowerzysty. Low – mała, medium – średnia, high – duża.

Należy pamiętać, że nawet przy dużym stopniu wspomagania, rower elektryczny nadal potrzebuje ok. 50% mocy uzyskanej ze zwykłego pedałowania jego użytkownika. Niektóre modele rowerów elektrycznych wyposażone są w manetkę prędkości, przez co, do osiągnięcia pewnej prędkości rower działa bez konieczności pedałowania.

Każdego roweru elektrycznego można używać w klasyczny sposób, bez korzystania z silnika. Włączenie wspomagania elektrycznego i wybór jego poziomu jest bardzo proste i można to zrobić przy pomocy lewego kciuka, nie odrywając przy tym ręki od kierownicy. Używanie wspomagania i sterowanie nim można porównać do posiadania dodatkowej przerzutki, ponieważ sterowanie
Silnikiem zawsze związane jest z prędkością, jaką chcesz jechać lub nachyleniem terenu.

BATERIA

Wszystkie rowery elektryczne mark ecobike, lovelec, apache czy overfly posiadają baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się bardzo dużą wydajnością. Żywotność baterii litowo-jonowych, montowanych w rowerach, określa się na 500-700 cykli ładowania. Jedno pełne ładowanie wystarcza na pokonanie trasy ok. 40-80 km, tak więc bateria będzie służyć użytkownikowi przez co najmniej 20000 km! Można również dokupić drugą, dodatkową baterię, aby podwoić zasięg roweru elektrycznego bez konieczności doładowywania baterii.


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ROWER ELEKTRYCZNY?

1. Ominiesz miejskie korki! Rowerem elektrycznym dużo szybciej dojedziesz, dokądkolwiek zechcesz - do pracy, szkoły, do znajomych czy na zakupy! Kiedy w godzinach szczytu kierowcy samochodów tracą nerwy w korkach, ty przemieścisz się szybko, wykorzystując zarówno drogi publiczne, jak i liczne ścieżki rowerowe, których jest coraz więcej.
 
2. Będziesz oszczędzał na kosztach! Utrzymanie roweru elektrycznego jest dużo tańsze, niż eksploatacja samochodu. Na przejechanie 100 km samochodem wydasz ok. 50 zł. Za trasę tej samej długości przebytą rowerem elektrycznym zapłacisz jedynie 1 zł. Roweru elektrycznego nie musisz rejestrować, ani ubezpieczać.

3. Zawsze zaparkujesz! Rower elektryczny zaparkujesz bez żadnych opłat w dowolnym miejscu w mieście tak jak rower tradycyjny. Nie musisz go również garażować, wystarczy tradycyjna piwnica, korytarz lub balkon

4. Odkryj wygodę użytkowania! Szybko zapomnisz o pilnowaniu stanu paliwa w baku i szukaniu stacji benzynowej! W chwili wyczerpania się baterii dojedziesz na własnych siłach i będziesz mógł ją naładować ponownie w dowolnym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej!

5. Bądź Eko! Używając pojazdu elektrycznego, przyłączysz się aktywnie do walki o ochronę środowiska naturalnego, aby oddychać świeżym powietrzem ! Przyczynisz się do redukcji poziomu dwutlenku węgla i emisji szkodliwych spalin samochodowych w Twoim mieście! Żaden inny pojazd mechaniczny nie jest tak ekologiczny jak rower elektryczny!

6. Żyj zdrowo! Poprawisz swoją kondycję fizyczną i zdrowie dodając, do typowego siedzącego trybu życia, więcej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Twój organizm szybko Ci za to podziękuję dobrym samopoczuciem i zdrowiem.

7. Dojazdy bez potu, wysiłku i przebierania! Nawet w czasie największego upału dojedziesz do pracy, szkoły, na zakupy, bez nadmiernego potu i wysiłku ubrany jak do pracy i będziesz wyglądał, jak właściciel klimatyzowanej limuzyny.

8. Rehabilitacja! Jazda ze wspomaganiem jest bardzo pomocna przy problemach kardiologicznych i schorzeniach układu ruchu. Może skutecznie wesprzeć procesy regeneracji i rekonwalescencji po urazach i kontuzjach, a nawet po operacjach ortopedycznych lub kardiologicznych.

9. Wspinaj się bez ograniczeń! Dobry rower elektryczny skutecznie spłaszcza wzgórza i podjazdy. Wspomagając silnik lekkim pedałowaniem, łatwo pokonasz duże wzniesienia. Takie uczucie jest cudowne.

10. Zadbaj o kondycję! Badania przeprowadzone w innych krajach wykazały, że z roweru elektrycznego korzystamy kilkukrotnie częściej niż przeciętny rowerzysta jeżdżący tradycyjnym rowerem. Pedałując ze wspomaganiem, istotnie poprawiamy swoją kondycję. Częstsze i regularne ćwiczenia na niższym obciążeniu są zawsze zdrowsze od tych forsownych, ale okazjonalnych.


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ HULAJNOGĘ ELEKTRYCZNĄ?


1. Jest ekonomiczna – na przejechanie 100 km wydasz średnio 1 zł!

2. Jest ekologiczna – nie emituje dwutlenku węgla ani innych szkodliwych spalin! Używając hulajnogi elektrycznej, chronisz środowisko.

3. Jest oryginalna – ludzie, którzy zazwyczaj z nich korzystają, lubią nieprzeciętne rozwiązania oraz dobry styl.

4. Jest szybka i zwinna – dzięki niej, ominiesz miejskie korki i zawsze dojedziesz do celu na czas.

5. Jest wygodna w użytkowaniu – nie musisz martwić się o szukanie stacji paliw, gdy wyczerpią Ci się akumulatory, naładujesz je wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci elektrycznej, a dzięki rozkładanej stopce wszędzie zaparkujesz.

6. Jest ergonomiczna –  dzięki elementom, które można regulować, jak np. wysokość siedziska czy kierownicy, mogą nią jeździć zarówno dzieci jak i dorośli w wygodnych dla siebie pozycjach.

7. Jest poręczna – hulajnogi są składane, dzięki czemu bardzo łatwo je przechowywać i przewozić.

8. Jest ekscytująca – stanowi świetną odskocznię od obowiązków dnia codziennego, a jazda sprawia jej kierowcom  dużą przyjemność.

9. Jest niewymagająca - jazda nią nie wymaga żadnego wysiłku, dzięki czemu możesz dojeżdżać do pracy lub szkoły bez wysiłku, potu i przebierania.

10. Jest cicha – brak uciążliwych dźwięków, jak w przypadku silników spalinowych. Cisza i spokój w trakcie jazdy.


JAK ZADBAĆ O AKUMULATOR?

1. Pierwsze ładowanie powinno trwać 8 godzin przy użyciu oryginalnej ładowarki podłączonej do gniazda ściennego. Najpierw podłącz kabel ładowarki do hulajnogi, następnie do prądu

2. Po pierwszym ładowaniu korzystaj z hulajnogi tak długo, aż przyspieszenie przestanie działać. W miarę możliwości zużyj dodatkowy zapas energii (tylko po pierwszym ładowaniu). To zamknie proces pierwszego ładowania. Bateria nie przechowuje żadnej pamięci.

3. Naładuj baterię ponownie. To może zająć tyle samo czasu co pierwsze ładowanie. Przedstawiony proces pozwoli utrzymać baterie w dobrym stanie, tak aby mogła pracować z pełną wydajnością.

5. Po pierwszym i drugim ładowaniu możesz podłączać hulajnogę do prądu po każdej jeździe, aby naładować baterię do pełna.

6. Kiedy ładowanie jest zakończone, odłącz ładowarkę, wyłączając najpierw elektryczność

7. Ładuj baterię po każdym użyciu, aby przedłużyć jej żywotność

8. Jeżeli hulajnoga nie jest używana przez dłuższy czas, należy ładować ją co najmniej raz w miesiącu, albo odłączyć baterie

Pamiętaj również, żeby przechowywać baterię i ładowarkę w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, nienarażonym na uszkodzenia mechaniczne ani na słońce.

4
4.9 - Ocena na Opineo!