Skutery Elektryczne Olkusz – plusy posiadania elektryka

Skuter elektryczny jest wyposażony w silnik oraz baterię i zasilany prądem. Przekłada się to na charakter prośrodowiskowy tego pojazdu – skuter nie wydziela groźnych spalin. Dodatkowo, ślad węglowy, jaki produkuje, jest dużo mniejszy niż ten, jaki zostawiają po sobie skutery spalinowe i samochody.

To, że skuter elektryczny jest zasilany prądem, oznacza, że nie wymaga on tankowania ani częstych wizyt u mechanika – te ostatnie są zredukowane do bardzo małej ilości… Nawet jeżeli musimy zapłacić za sam pojazd, a opłaty za prąd będą nieco większe, to i tak jest to bardzo ekonomiczna opcja. Szczególnie, jeżeli porównamy sobie koszty, jakie generuje auto do tych, które związane są z użytkowaniem skutera elektrycznego, to okaże się, że elektryk pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Kolejną zaletą, którą można przypisać skuterowi elektrycznemu, jest oszczędność czasu. Dzięki temu, że zajmuje niewiele miejsca, pozwala szybko i sprawnie dotrzeć w dowolne miejsce w mieście. Nie trzeba stać w korkach ani długo szukać miejsca parkingowego.

Skuter elektryczny Olkusz – prawo jazdy i prędkość

Co jest potrzebne, żeby prowadzić skuter elektryczny? Jeśli ukończyliśmy 18 lat przed 2013 rokiem, możemy się poruszać silnikami typu 1200, 1400 i 1800W bez żadnych dodatkowych pozwoleń – wystarczy dowód osobisty. Jeżeli nie, będziemy potrzebować prawa jazdy kategorii AM, na które można zdawać po skończeniu 16.roku życia. Obejmuje je homologacja 50 ccm. W przypadku skutera elektrycznego z homologacją 125 ccm będzie nam potrzebne prawo jazdy kategorii A1 lub B – to drugie musimy mieć przynajmniej trzy lata.

A z jaką prędkością możemy jechać naszym skuterem elektrycznym? Zwykle prędkość tego typu pojazdów nie przekracza 45 km/h. Nawet maszyny o mocy 3000W będą miały takie ograniczenie. Zwiększenie ich fabrycznej prędkości sprawi, że utracą one homologację.

Czym jest owa homologacja? Najprościej mówiąc, homologacja to proces, w wyniku którego nowy typ pojazdu zostaje dopuszczony do ruchu. Władza homologacyjna na podstawie pozytywnych wyników badań jednostki technicznej, wydaje świadectwo homologacji, uprawniające do rejestracji danego pojazdu.

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.