Rowery elektryczne Rzeszów – damskie i męskie modele
Rower elektryczny damski będzie się różnił od męskiego – wynika to z różnic anatomicznych u obojga płci. Kobiety zwykle są niższe, mają węższą klatkę piersiową i szersze biodra. Z tego powodu rowery damskie mają szersze i krótsze siodełka i węższą kierownicę niż rowery męskie. Różnica jest widoczna również w ramie. Większość damskich rowerów elektrycznych ma niską górną rurę ramy – opadająca w dół ułatwia wsiadanie oraz zsiadanie z roweru. W przypadku rowerów górskich nie ma to znaczenia. W damskich rowerach można również zauważyć krótszą górną rurę i mniejszą przestrzeń między siodełkiem a kierownicą. Wynika to z budowy anatomicznej mężczyzn i kobiet – panowie zwykle są wyżsi od pań, a do tego mają większe nogi i ręce, dlatego potrzebują więcej miejsca. Ze względu na większe dłonie u mężczyzn rowery elektryczne męskie mają większe uchwyty i klamki hamulcowe. Długość korby w męskich rowerach elektrycznych również jest większa – wynosi 170, 175 mm, podczas gdy w damskich rowerach jest to 165 mm.
Rower elektryczny Rzeszów – który wybrać?
Rower elektryczny powinniśmy dobierać pod swoje potrzeby – niezależnie od płci. Najważniejszy jest komfort, wygoda i bezpieczeństwo podczas jazdy. Warto próbować różnych modelów i zdecydować się na taki, który nam najbardziej odpowiada. Weźmy pod uwagę, jaki rower elektryczny jest nam potrzebny – miejski, crossowy, trekkingowy czy górski? Do codziennego jeżdżenia do pracy czy na górskie wycieczki? Jaka jest nasza kondycja – jesteśmy wysportowani czy raczej preferujemy kanapę? Jakie dystanse będziemy pokonywać przy pomocy roweru elektrycznego? Czy wolimy, żeby silnik nas wyręczał, czy chcemy jednak trochę się wysilić? Czy możemy sobie pozwolić na większy wysiłek, czy może jesteśmy po urazie lub operacji i nasze ciało musi dojść do siebie? Jaka jest budowa naszego ciała – typowo męska czy kobieca?
Decydując się na rower elektryczny, musimy wziąć pod uwagę nasze potrzeby. Zakup roweru górskiego do codziennego dojeżdżania do pracy lub na uczelnię nie jest rozsądne. Budowa ciała, oczywiście, ma znaczenie, jednak najważniejszy jest nasz komfort z użytkowania roweru.