Cofnij
Wpływ inflacji oraz cen surowców na ceny rowerów elektrycznych w 2023

Kup rower z 2022 roku w korzystnej cenie!

Sytuacja na rynku gospodarczym napawa nas każdego dnia coraz większymi obawami. Wzrost cen surowców sprawia, że rachunki zatrważająco szybują ku górze, natomiast wysoka inflacja powoduje, iż produkty w sklepach coraz bardziej drożeją. Niestety prognozy nie są zbyt optymistyczne, także w przypadku cen rowerów elektrycznych w 2023 roku. Jeżeli zatem planujemy zakup e-roweru, warto jest się na niego zdecydować, jak najszybciej.

Ogromny wzrost cen produktów

Na obecną sytuację gospodarczą wpływ ma wiele czynników jednocześnie. Ogromny wzrost cen surowców odbija się echem, powodując, iż rachunki za prąd stają się coraz wyższe. Niestety sytuacja ta sprawia, że coraz więcej firm upada, bowiem nie jest w stanie poradzić sobie z kosztem utrzymania – np. lokale gastronomiczne. Wysoki poziom inflacji zauważyć możemy po zatrważającym wzroście cen produktów w sklepach. Ich koszt wynosi niekiedy aż o kilkadziesiąt złotych więcej, niż miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu.

wpis-inflacja-u2.webp

Powyższe czynniki przyczyniają się także do wzrostu cen rowerów elektrycznych. Nic w tym więc dziwnego, gdyż produkcja elektryka wymaga nie tylko wykorzystania w konstrukcji różnego typu komponentów i elementów, ale e-rower należy przede wszystkim złożyć. Także na jego koszt wpływ ma wiele składowych jednocześnie.

Kup elektryczny rower w 2022 roku w niższej cenie

Wspomniane prognozy na rok 2023 nie są zachęcające. Prawdopodobnie ceny wciąż będą rosnąć, dlatego też niepewna sytuacja na rynku gospodarczym nadal będzie się utrzymywać. Jeżeli zatem planujemy wymienić nasz rower na nowszy model bądź chcemy przesiąść się z samochodu lub komunikacji miejskiej na elektryka, koniecznie rozważyć powinniśmy zakup e-roweru, jak najszybciej. Rok 2022 powoli dobiega końca, jednak mamy jeszcze kilkadziesiąt dni na podjęcie decyzji. Pewnym jest jedno, ceny wszelkich produktów – niezależnie od branży – maleć nie będą, wręcz przeciwnie. Planowane podnoszenie cen nie jest związanie z kaprysem przedsiębiorców, a ze złą sytuacją gospodarczo- ekonomiczną na świecie.

wpis-inflacja-u1.webp

Kup e-rower, zanim rozpocznie się sezon wiosenno-letni

Oferta sklepu Electofun bogata jest w modele zróżnicowane pod względem ceny oraz parametrów, jak i wykorzystania. Bogaty wachlarz rowerów elektrycznych od różnych producentów sprawia, iż bez problemu znajdziemy e-rower dopasowany do naszych potrzeb. Segment PREMIUM to e-rowery stworzone z myślą o wymagających użytkownikach. Oczywiście w asortymencie naszego sklepu znajdują się także elektryki w stosunkowo niskiej cenie w porównaniu do wysokiej jakości wykonania i solidnych komponentów. Pomimo, iż powoli wchodzimy w porę roku, która niekoniecznie zachęca do jazdy elektrykiem na zewnątrz, nie zdążymy się obejrzeć, a nadejdzie sezon wiosenno-letni. Wówczas, wczesną wiosną, wiele osób decyduje się na zakup elektryka, który niestety może okazać się znacznie droższy niż obecnie. Dodatkowo nadchodzący rok przynieść nam może także trudności pod względem dostępności danego modelu elektryka. Jeżeli zatem planujemy zakup elektryka w okolicach wiosny, możemy nieprzyjemnie się zaskoczyć. Możliwe opóźnienia w dostawach spowodować mogą, że rower elektryczny, który zamierzamy kupić, dostępny będzie od kilku do nawet kilkunastu tygodni później.

Możliwe trudności z dostępnością danego modelu e-roweru

Powodem sytuacji tego typu może być fakt, iż wiele fabryk produkujących komponenty do elektrycznych rowerów znajduje się w Azji. Ich nieregularna praca bądź całkowity przestój sprawiają, że producenci rowerów czekają niekiedy na dane elementy znacznie dłużej niż kilka lat temu. Związane jest to częściowo z pandemią covid, której skutki w mniejszym bądź większym stopniu odczuwamy nadal. Wiele sklepów na konkretny model e-roweru czekać może zatem o wiele dłużej , a mniejsza dostępność może mieć odzwierciedlenie także w wyższej cenie.

wpis-inflacja-u3.webp

Jak widać, niepewna sytuacja gospodarcza oraz wysoki poziom inflacji mają przełożenie na każdy obszar naszego życia. Za podjęciem decyzji odnośnie zakupu elektryka w roku 2022 przemawiać może nie tylko wzrost jego ceny w 2023 roku, ale także możliwy wzrost cen paliwa. Rower wyposażony w elektryczny silnik to doskonała alternatywa dla pojazdów z silnikiem spalinowym. Na jednym naładowaniu jesteśmy w stanie przejechać – w zależności od pojemności akumulatora – do kilkudziesięciu bądź ponad 100 km!