Cofnij
Polskie rowery elektryczne FUNBIKE. Część 2 | blog Electofun

Przed nami mroźne, zimowe dni, warto jednak już teraz pomyśleć o nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim i przyjrzeć się nieco bardziej specyfikacji rowerów elektrycznych polskiego producenta FUNBIKE. Sprawdźmy zatem propozycje elektryków na sezon 2022, porównując ze sobą kilka modeli e-rowerów.

Przygotuj się na sezon 2022 z polskim producentem FUNBIKE

Rowery elektryczne okazują się być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych środków transportu. Wzbogacenie sprzętu w elektryczny silnik sprawia, że jest on w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego – w odróżnieniu od silników spalinowych, emitujących niebezpieczne związki do atmosfery. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta elektryków, bowiem coraz więcej osób przesiada się na e-rowery ze wielu innych względów.
Zmorą kierowców poruszających się po większych miastach, wciąż pozostają uciążliwe korki – szczególnie w godzinach szczytu. Poranny dojazd do pracy bądź popołudniowy z niej powrót powodują, iż tracimy cenny czas, który moglibyśmy wykorzystać w znacznie inny sposób. Rower elektryczny okazuje się być zatem odpowiedzią na wymagania i potrzeby mieszkańców dużych miast.
Wchodząc powoli w zimowe, mroźne miesiące, warto pomyśleć o nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim, bowiem, jak to zwykle bywa, nawet nie zdążymy się obejrzeć, jak ponownie zawita wiosna. Rower elektryczny to inwestycja na lata, dlatego Tak ważne jest by wybrać ten najbardziej dostosowany do naszych potrzeb.
Pozostając przy polskim producencie FUNBIKE, skupimy się dzisiaj na kolejnych elektrykach, które zachwycić mogą swoimi parametrami niejednego, potencjalnego użytkownika.

polskie-rowery-cz-2-u2.webp

Rower elektryczny FUNBIKE THRON

E-rower FUNBIKE THRON dostępny jest w wersji klasycznej czerni i odcieniu jasnej zieleni. Proponowany elektryk to gratka dla miłośników górskich wojaży, bowiem doskonale radzi sobie z wymagającym terenem. Dzięki kołom o średnicy 29” ze wzmocnionymi obręczami i oponom z przyczepnym bieżnikiem niestraszne są żadne nierówności. THRON wzbogacony jest w silnik o mocy nominalnej 250 W z możliwością zdjęcia blokady i zwiększenia mocy maksymalnie do 560 W, dzięki czemu e-rower osiągnąć może prędkość 35 km/h. Pojemny akumulator 14,5 Ah pozwala przejechać na jednym ładowaniu aż 120 km, co dla osób planujących sobie dłuższe wyprawy jest dużą zaletą.

polskie-rowery-cz-2-u3.webp

Rower elektryczny Aventura x1

Kolejną propozycją od producenta FUNBIKE jest rower elektryczny Aventura x1. Także model górski o optymalnej konstrukcji, ergonomicznej ramie, solidnym silniku – 250 W (760 W) – i pojemnym akumulatorze (14,5 Ah). Amortyzowany widelec z blokadą posiada skok rzędu 100 mm, dzięki czemu nierówności terenu nie stanowić będą żadnej przeszkody. Elektryk Aventura x1 zapewnia maksymalny komfort i wygodę, zachowując dynamikę jazdy za sprawą przerzutek Shimano Deore z technologią Shadow+. Hydrauliczne hamulce Alhonga gwarantują niezawodne pokonywanie kolejnych kilometrów nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych – deszczu bądź unoszącej się w powietrzu mgły.
Zastosowanie nowoczesnego wyświetlacza LED pozwala użytkownikowi mieć pełną kontrolę nad najważniejszymi parametrami – kondycją baterii czy ilością przebytych kilometrów. Ekran umożliwia także wybór jednego z 3 trybów jazdy i dodatkowo w każdym 6 poziomów wspomagania.

polskie-rowery-cz-2-u4.webp

Rower elektryczny Diamond

W zestawieniu elektryków polskiego producenta FUNBIKE oczywiście znaleźć się musi także rower elektryczny Diamond. Wciąż pozostajemy w tematyce e-rowerów górskich, bowiem Diamond doskonale radzi sobie z wymagającym terenem. Moc nominalna silnika centralnego wynosi 250 W, jednak po zdjęciu blokady osiągnąć może maksymalnie 760 W, dając tym samym możliwość poruszania się z prędkością do 40 km/h. Pojemny akumulator (14 Ah) to gwarancja przejechania aż 130 km na jednym cyklu pracy baterii bez konieczności ładowania. Dużą zaletą elektrycznego roweru FUNBIKE Diamond jest niewielka waga, wynosząca zaledwie 23 kg, bowiem w konstrukcji elektryka wykorzystana została lekka, aluminiowa rama 19”. Pomimo tak niskiej wagi, udźwig e-roweru to aż 125 kg. Elektryczny rower gwarantuje zatem maksymalną wytrzymałość i solidność.

FUNBIKE – wysoka jakość w niskiej cenie

Każdy z powyższych elektryków producenta FUNBIKE, pomimo typowych cech e-rowerów górskich, doskonale sprawdzi się także podczas jazdy po miejskich ścieżkach rowerowych. Polska marka słynie z tworzenia elektrycznych rowerów, które pod względem parametrów i specyfikacji absolutnie nie odbiegają od światowej klasy elektryków. Dodatkową zaletą e-rowerów FUNBIKE jest ich stosunkowo niska cena w porównaniu do rowerów marek premium.
Przygotowując się na sezon 2022, warto wziąć powyższe e-rowery pod uwagę, bowiem ich uniwersalny charakter sprawia, że doskonale radzą sobie w warunkach miejskich, jak i podczas górskich wypraw w terenie.