Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Marka
więcej mniej
Strzałka w dół Kolor
więcej mniej
Filtruj
Błotnik przedni do widelców...Błotnik przedni do widelców...

Błotnik przedni do widelców amortyzowanych FORCE WIGO

Kolor wiodący
czarny
Waga [kg]
125 g
Wymiary [cm]
średnica wewnętrzna widelca: 19-31 mm; szerokość: 75 mm
30 85
Darmowa
dostawa

    Błotnik przedni do widelców amortyzowanych FORCE WIGO

    Błotnik przedni do widelców amortyzowanych FORCE WIGO

    Kolor wiodący
    czarny
    Waga [kg]
    125 g
    Wymiary [cm]
    średnica wewnętrzna widelca: 19-31 mm; szerokość: 75 mm
    30,85 zł
    30 85
    Darmowa
    dostawa
    0,0
    30,85 zł
    30 85
    Darmowa
    dostawa
    0,0

      Błotniki do roweru – czystość ubrań rowerzysty

      Wiadomo, że jazda rowerem jest najwygodniejsza w bezdeszczowe dni. Jednak każdy rowerzysta powinien przygotować się na ewentualność jazdy w deszczu. Można wtedy uchronić się przed ochlapaniem błotem i ubrudzeniem odzieży. Błotniki rowerowe to bardzo ważny element wyposażenia roweru, a odpowiednio zamontowane nie będą sprawiały kłopotów - niezależnie od tego, jakie manewry rowerzysta będzie wykonywać. 

      Po co są błotniki?

      Wyróżnia się kilka rodzajów błotników:

      - MTB,

      - szosowe,

      - wyścigowe,

      - miejskie i trekkingowe,

      - dziecięce i młodzieżowe.

      Aby błotniki do roweru pełniły swoje funkcje, muszą być dopasowane do średnicy koła oraz szerokości opony. W innym wypadku brudna woda będzie wydostawać się poza ich krawędzie. Ważny jest także system mocowania. Jeśli rower nie ma niezbędnych otworów w ramie, można użyć akcesoriów dedykowanych do umieszczenia błotników. Istotne jest również to, jakiego rodzaju hamulce zamontowane są w rowerze. W przypadku tarczowych hamulców warto sprawdzić, czy błotniki można zamocować bezpośrednio, czy może będą potrzebne specjalne podkładki. Należy też upewnić się, czy śrubka mocująca osłonę nie jest za długa. 

      Jeżeli na ramie i widelcu znajdują się odpowiednie elementy do zamocowania, to wtedy najczęściej wybieranym modelem błotników są elementy zamontowane na stałe i mocno przylegające do opony. Natomiast rowerzyści nastawieni na aktywność fizyczną decydują się zazwyczaj na elastyczne systemy mocowania na wcisk, co pozwala zrezygnować z błotników, jeżeli pogoda jest sprzyjająca. Zaś kolarze górscy, którzy regularnie poruszają się po błotnistych ścieżkach, powinni zaopatrzyć się w błotniki nieprzylegające zbyt ściśle do opony - jeżeli będą za bardzo przylegać, będą ograniczać oponę w grząskim terenie. 

      Błotniki do roweru elektrycznego zwiększają komfort jazdy - dzięki zamocowanym błotnikom można trenować kolarstwo bez obaw o nadmierne ubrudzenie odzieży rowerowej lub o urazy i otarcia ciała spowodowane odpryskującymi kamykami i piaskiem. 

      Błotniki do roweru świetnie sprawdzą się w mieście podczas deszczu - do jazdy miejskiej większość osób ubierze się w casualowe ubrania, które po długiej jeździe jeździe nadają się niemal tylko do wyrzucenia. Dzięki błotnikom pozostaną czyste!

      Pokaż więcej

      Zapisz się do newslettera
      i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
      *przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.