Filtry

Strzałka w dół Cena
00 - 99
Strzałka w dół Marka
więcej mniej
Filtruj

Naboje do pompowania kół rowerowych CO2 – czy warto?

Wysokiej jakości pompka rowerowa jest niezbędna - w końcu odpowiednio napompowane koła to podstawa. Oprócz tradycyjnych pompek, na rynku znajdziemy także pompki na CO2, które bazują na nabojach z dwutlenkiem węgla. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Co warto wiedzieć o pompce rowerowej na CO2?

Pompka rowerowa na CO2 jest lekka, niewielka i cechuje się prostą budową. Nie jest skomplikowana w użyciu, a jej zastosowanie nie wymaga dużo siły. Przytwierdza się do pompki jednorazowy zbiorniczek z dwutlenkiem węgla, a następnie podłącza do rowerowego wentyla. Pompowanie uruchamia się przyciskiem lub pokrętłem. 

Przy pomocy takiej pompki szybko i sprawnie napełnimy opony w niemal każdych warunkach. Co więcej, podczas pompowania nie musimy obawiać się o utratę ciśnienia w oponach. Natomiast trzeba pamiętać, żeby po 24-48 godzinach dopompować każdą oponę przy użyciu standardowej pompki. Dzieje się tak dlatego, że sprężony dwutlenek węgla ulatnia się o wiele szybciej od powietrza ze standardowej pompki. 

Naboje do pompowania kół rowerowych to tani i bardzo szybki sposób na pompowanie opon na trasie. Idealnie sprawdzają się w trakcie maratonów lub innych wyścigów. Wystarczy założyć głowicę na wentyl i nabój, a w parę sekund mamy napompowaną oponę. Naboje do pompowania rowerów są ultralekkie i zajmują znacznie mniej miejsca niż pompka.

Ma to sens w sytuacjach, kiedy nade wszystko liczy się szybkość. Jednak w przypadku rowerów górskich i dużych opon takie naboje mogą okazać się niewystarczające. 

Zwykła pompka vs pompka na naboje CO2

Z tego powodu najlepiej wziąć ze sobą zwykłą pompkę - nowoczesne konstrukcje są nieraz naprawdę bardzo kompaktowe i można je zmieścić nawet na bardzo małej przestrzeni. 

Dla osób, które preferują naboje do pompowania kół rowerowych, jest jednak bardziej praktyczne rozwiązanie - na rynku można dostać pompki, które pozwalają najpierw na użycie naboju, a później, bez odkręcania głowicy z wentyla, dopompowanie przy użyciu tłoka. 

Warto zastanowić się nad naszymi potrzebami i wtedy zdecydować, która pompka będzie dla nas lepsza. 

Pokaż więcej

Zapisz się do newslettera
i odbierz 50 zł rabatu na zakupy!*
*przy zakupie produktów za minimum 1000 zł.